ECHIPA MANAGERIALĂ
ACADEMIC AND ADMINISTRATIVE MANAGEMENT
GESTION ACADEMIQUE ET ADMINISTRATIVE

FUNCŢII & STRUCTURI DE CONDUCERE

Decan 
Prof.Dr.  Ionela BĂLUȚĂ

Prodecani
Conf.Dr. Raluca ALEXANDRESCU
Conf.Dr. Anca DOHOTARIU
Conf.Dr. Claudiu TUFIȘ



Director Departament
Prof.Dr. Mihai CHIOVEANU

Director Şcoala Doctorală
Prof.Dr. Radu Carp



Consiliu Departament

Membri
Prof.Dr. Mihai CHIOVEANU
Conf.Dr. Raluca ALEXANDRESCU
Conf.Dr. Florin DIACONU
Conf.Dr. Claudiu TUFIȘ


Consiliul Școlii Doctorale
Prof.Dr. Radu CARP
Prof.Dr. Philippe CLARET, Universitatea din Bordeaux
Dr. Sorina Soare, Universitatea din Florența
Prof. Dr. Florin ȚURCANU
Drd. Ioana Eugenia Murga (an II)

Consiliul Facultăţii
Profesori
Prof. Dr. Ionela BĂLUŢĂ 
Prof. Dr. Mihai CHIOVEANU
Conf. Dr. Ruxandra IVAN
Conf. Dr. Camil PÂRVU
Conf. Dr. Claudiu TUFIȘ
Conf. Dr. Anca DOHOTARIU
Conf.Dr. Bogdana PETRICĂ

Reprezentanţi studenţi


BULEARCĂ Andrei Dorel (RISE 2) - studenţi licenţă SPE & RISE: bulearca.andrei-dorel@fspub.unibuc.ro

CATANĂ Elena Alexandra (SPR2) - studenți licență SPR: catana.elena-alexandra@fspub.unibuc.ro

vacant - reprezentant studenți licență SPF & SSL

vacant - reprezentant master & doctorat


Asociația Studenților în Ştiințe Politice: 
Lăcrămioara IVAZ (SPR3, Preşedinte ASSP): contact.assp.ub@gmail.com





REPREZENTANŢI ÎN STRUCTURILE UNIVERSITĂŢII DIN BUCUREŞTI

Reprezentanţi în Senatul UB

Prof. Dr. Mihai CHIOVEANU
Prof.Dr. Laurenţiu VLAD
Conf. Dr. Victor RIZESCU
Studentă: Lăcrămioara IVAZ (SPR3)
ivaz@lacramioara@fspub.unibuc.ro
 


STRUCTURI ADMINISTRATIVE, DE SERVICII & ASIGURAREA CALITĂŢII

Secretariat
Cristina ANDREI (secretar șef cu delegație)

Administraţie
Costel SAVU (administrator șef)
Mirela PĂDUREAN (administrator financiar)

Comisia de calitate a FSPUB
Prof. Dr. Ionela BĂLUŢĂ (preşedinte)
Conf.Dr. Claudiu TUFIŞ
Lect. Dr. Felicia BEJAN
Lect. dr. Alexandra IANCU
Student: Claudia Elena GHIȚĂ (SPE3)
Mihnea FLOREA, din partea absolvenților FSPUB
Mihai SEBE, Institutul European din România, angajator


Birou Relaţii Internaţionale şi Comunicare (BRIC)
Conf.Dr. Luciana Alexandra GHICA (coordonator)
Asist.Dr. Irina MATEI






REPREZENTANŢI DE AN STUDENŢI
2018-2019
 

Licenţă Stiinţe politice (SPR)
An 1: Economu Eduard- Raul
economu.eduard-raul@fspub.unibuc.ro
An 2: Elena Alexandra Catană
catana.elena-alexandra@fspub.unibuc.ro
An 3: Roman Mădălina
roman.madalina@fspub.unibuc.ro

BA in Political Science (SPE)

An 1: Teodorescu Andreea
teodorescu.andreea@fspub.unibuc.ro
An2 : Alexandru Geormaneanu
geormaneanu.mihai-alexandru@fspub.unibuc.ro
An 3:

Licence Sciences politiques (SPF)
An 1: Sires Joud
joud.sires@yahoo.com
An 2: Maria Mihalache
mihalache.maria@fspub.unibuc.ro
An 3: Oana-Mihaela Hobincu
hobincu.oana-mihaela@fspub.unibuc.ro

Licenţă Studii de Securitate (SSL)
An 1: Bria Georgiana Maria
bria.georgiana-maria@fspub.unibuc.ro
An 2: Ioana Lungu
lungu.ioana@fspub.unibuc.ro
An 3: Duțu Daniel-Mihai
dutu.daniel-mihai@fspub.unibuc.ro

BA in International Relations and European Studies (IRES)
An 1: Penescu Florentina Cristina
penescu.florentina-cristina@fspub.unibuc.ro
An 2: Andrei Bulearca
bulearca.andrei-dorel@fspub.unibuc.ro
An 3: Maria Araxi Fățoi
fatoi.maria-araxi@fspub.unibuc.ro

MA International Public Affairs (MIPA)
An 1: Raluca Andreea Manea
manea.raluca-andreea@fspub.unibuc.ro

MA Comparative Politics (MCP)
An 1: Olaru Ioana Cristina
olaru.ioana-cristina@fspub.unibuc.ro
An 2: Dumitrescu Radu
dumitrescu.radu-george@fspub.unibuc.ro

 

Master Politica în Europa: Stat, frontiere, societăţi (MPE)
An 1: Andreea Nistor
nistor.andreea-alexandra@fspub.unibuc.ro
An 2: Alexis Chapelan
chapelan.alexis@fspub.unibuc.ro

Master Politicile Egalităţii de Şanse (MPES)
An 1: Monica Tudorache
tudorache.marinela-monica@fspub.unibuc.ro
An 2: Baicu Roya-Ramona-Ioana
baicu.roya-ramona-ioana@fspub.unibuc.ro

Master Politică Europeană & Românească (MPER)  

Master Relaţii Internaţionale (MRI)
An 1: Badea Ionuț Mirel
badea.ionut-mirel@fspub.unibuc.ro
An 2: 

Master Studii Europene (MSE)
An 1: Ban Andrei-Cristian
ban.andrei-cristian@fspub.unibuc.ro
An 2: 

Doctorat - Reprezentant doctoranzi în Consiliul Şcolii Doctorale
drd. Ioana Eugenia Murga: murga.ioana-eugenia@fspub.unibuc.ro