FSPUB‎ > ‎ALTE EVENIMENTE‎ > ‎

[Concurs de fotografie ''How I See My Campus'']

posted 29 Sept 2021, 10:00 by COSMIN-STEFAN DOGARU   [ updated 29 Sept 2021, 11:01 ]

Pentru ediția de anul acesta a evenimentului Global CIVIS Days 2021, Universitatea Liberă din Bruxelles propune membrilor comunității CIVIS – studenți, cadre didactice, cercetători și personal administrativ – competiția How I See My Campus. Rezultatele acestei competiții vor fi prezentate într-o expoziție dedicată fotografiilor selectate.

Concursul de fotografii își propune să-i provoace pe membrii comunităților academice din cadrul CIVIS să capteze imagini inedite, perspective noi și unghiuri neașteptate ale universităților din care provin.

Astfel, persoanele interesate sunt rugate să trimită imagini care surprind frumusețea, originalitatea și unicitatea universităților lor, precum și mult-așteptatele momente de reîntâlnire ale comunității din care fac parte. Fotografiile pot include reprezentări ale unor locuri ascunse sau speciale din campus, decorațiuni notabile sau stranii sau orice alt aspect interesant, amuzant sau original al spațiilor universitare sau al vieții și interacțiunii în campus.

Fotografiile selectate (aproximativ 5 pentru fiecare universitate) vor constitui subiectul primei expoziții CIVIS, care va fi lansată odată cu deschiderea evenimentului Global CIVIS Days, la Bruxelles, pe 24 noiembrie 2021. Expoziția va fi ulterior itinerată în cadrul tuturor celor nouă universități membre.

Fiecare persoană poate înscrie cel mult 3 fotografii până la data de 10 octombrie 2021 la adresa contact@civis.eu.