FSPUB‎ > ‎ALTE EVENIMENTE‎ > ‎

[CONF] Uniunea Europeana si vecinatatea sa

posted 9 Dec 2013, 09:14 by FSP UB   [ updated 9 Dec 2013, 09:14 ]
Institutul European din Romania, partener institutional FSPUB, si Ministerul Afacerilor Externe, partener traditional FSPUB, au placerea de a va invita la Conferinţa anuala a IER cu tema Uniunea Europeana si vecinatatea sa.

Conferinta va aborda subiecte precum recentul Summit al Parteneriatului Estic, desfasurat la Vilnius, consecintele acestuia in contextul evolutiilor politico-economice ale partenerilor rasariteni, viitorul acestei intiative de cooperare a UE, precum si rolul cooperarii regionale in promovarea stabilitatii, securitatii si prosperitatii economice si a valorilor europene in Balcanii de Vest.

La finalul evenimentului va avea loc festivitatea de decernare a Premiilor de excelenta IER, editia a IV-a, 2013.

Conferinta va avea loc joi, 12 decembrie 2013, incepand cu ora 09:30, la Hotel Intercontinental, Sala Fortuna (etajul 21), Bd. Nicolae Balcescu nr. 4, Bucuresti. Inregistrarea participantilor: intre 9:00 – 9:30.

Lucrarile conferintei se vor desfasura in romana si engleza, fiind asigurata traducerea simultana.