[01/07/2014 - Conferinta de lansare] Program inovativ de practica LIDER+

posted 30 Jun 2014, 08:24 by FSP UB   [ updated 31 Jul 2014, 09:27 ]

Conferință de lansare a

Programului de practică LIDER Plus

Consiliere și performanță în stagii de practică pentru studenți cu potențial de leadership

în domenii prioritare pentru bună guvernare

Facultatea de Științe Politice din cadrul Universității din București - Str. Spiru Haret nr. 8

București, 1 iulie 2014, ora 11:00

Facultatea de Științe Politice din cadrul Universității din București (FSPUB) invită membrii comunității sale la conferința de lansare a Programului de practică LIDER Plus și la deschiderea oficială a înscrierilor la FSPUB, pentru anul universitar 2014-2015.

Evenimentul este organizat de ActiveWatch - Agenția de Monitorizare a Presei în parteneriat cu FSPUB și Asociația Marketer Club și va avea loc marți, 01 iulie 2014, începând cu ora 11:00, la sediul Facultății de Științe Politice din București, str. Spiru Haret nr. 8.

În cadrul conferinței, vor fi prezentate sistemul inovativ al Programului de practică LIDER Plus oferit începând din 2014-2015 studenților FSPUB, precum și oferta academică a Facultății de Științe Politice din cadrul Universității din București.

LIDER Plus este un program integrat de orientare, consiliere profesională, mentorat și practică la potențiali angajatori relevanți pentru domeniile bună guvernare, egalitate de șanse și comunicare publică.

În anul universitar 2014-2015, 360 de studenți ai Facultății de Științe Politice din cadrul Universității din București vor efectua stagii de practică în cadrul acestui program. De asemenea, 30 de potențiali angajatori, din zona instituțiilor publice, organizațiilor neguvernamentale și a companiilor relevante pentru domeniile de studiu al studenților, vor deveni partenerii Facultății de Științe Politice și vor derula stagii de practică pentru studenți.