[05-06/12/2015 – Participare reuniune] reuniunea Consiliului programului E.M. A. - European Master's Degree in Human Rights and Democratization (Radu CARP)

posted 19 Dec 2015, 02:49 by Echipa de Management al Cercetarii   [ updated 19 Dec 2015, 02:49 ]

Echipa de management al cercetării din cadrul Facultăţii de Ştiinţe Politice a Universităţii din Bucureşti semnalează:

Radu CARP, cadru didactic FSPUB, a participat la reuniunea Consiliului programului E.M.A. - European Master's Degree in Human Rights and Democratization, program la care Universitatea din Bucureşti este membră. Reuniunea a fost găzduită de European Inter-University Centre for Human Rights and Democratization, Mânăstirea San Nicolo, Lido, Italia. La această reuniune prof. univ. dr. Radu Carp a fost ales membru al Comitetului Executiv al programului E.M.A.

Evenimentul a avut loc în perioada 05 - 06 decembrie 2015.