[19-20/10/2015 – Participare conferință] 800 Years Anniversary of Magna Carta (Iulia MOTOC)

posted 21 Dec 2015, 05:02 by Echipa de Management al Cercetarii   [ updated 21 Dec 2015, 05:06 ]

Echipa de management al cercetării din cadrul Facultăţii de Ştiinţe Politice a Universităţii din Bucureşti semnalează:

Iulia Motoc, cadru didactic FSPUB şi judecător la Curtea Europeană a Drepturilor Omului, a participat la Conferința organizată cu prilejul aniversării a 800 de ani de la emiterea documentului Magna Cartacu tema "Dialogul judiciar dintre CEDO, instanţele româneşti şi instanţele britanice". Evenimentul a fost organizat de Facultatea de Drept, în cooperare cu Ambasada Regatului Unit al Marii Britanii și al Irlandei de Nord și The Honourable Society of the Inner Temple, London şi a fost inaugurat de Preşedintele României Klaus Iohannis.

Evenimentul a avut loc pe data de 19/10/2015.