[24 - 26 iunie 2016 – Participare conferinţă] Situația şi drepturile minoritarilor naționale în Europa - realizări şi perspective Oradea (Radu CARP)

posted 26 Jun 2016, 23:19 by Echipa de Management al Cercetarii   [ updated 26 Jun 2016, 23:25 ]

Echipa de management al cercetării din cadrul Facultăţii de Ştiinţe Politice a Universităţii din Bucureşti semnalează:

FSPUB a organizat la Oradea in perioada 24 - 26 iunie 2016 Conferinţa internațională "Situaţia şi drepturile minorităţilor naţionale în Europa - realizări şi perspective", în cadrul participării Universităţii din București la proiectele educaționale ale EIUC - European Inter-University Centre for Human Rights and Democratization.

La această conferință au participat, din partea FSPUB, prof. univ. dr. Radu Carp şi mai mulţi studenţi.