[30-31/10/2015 Participare workshop] “German influences upon the Romanian Law-A Comparative Analysis”, Academia Română, Institutul de Cercetări Juridice Acad. N. Rădulescu (Bogdan IANCU)

posted 2 Nov 2015, 09:01 by Echipa de Management al Cercetarii   [ updated 2 Nov 2015, 09:01 ]

Echipa de management al cercetării din cadrul Facultăţii de Ştiinţe Politice a Universităţii din Bucureşti semnalează:

Bogdan IANCU, cadru didactic FSPUB, a participat la workshopul German influences upon the Romanian Law-A Comparative Analysis/Influențe germane în dreptul românesc - o analiză comparativă, care a avut loc la Academia Română, Institutul de Cercetări Juridice Acad. N. Rădulescu, cu lucrarea intitulată “Mere Word Translation or Norm Transfer-The Example of Human Dignity”.

Evenimentul a avut loc în perioada 30-31 octombrie 2015.