FSPUB‎ > ‎student events‎ > ‎

[23/11/2017- Dezbatere] Licenţiada - 5 pentru 10!

posted 22 Nov 2017, 22:48 by Anca Dohotariu   [ updated 22 Nov 2017, 22:49 ]

Licenţiada - 5 pentru 10!

joi, 23 noiembrie 2017, 18 :30,

FSPUB, Calea Plevnei nr. 59, sala P4

« Licenţiada, 5 pentru 10 » cuprinde un program a cărei teme a fost aleasă în funcţie de nevoia studenţilor din anul III, dar şi a studenţilor FSPUB de a-i ajuta pe aceştia în alegerea, redactarea şi prezentarea lucrării de licenţă.

La acest eveniment organizat de Asociaţia Studenţilor în Ştiinţe Politice, vor fi prezenţi cinci invitaţi ce vor dezbate pe marginea etapelor, a constrângerilor dar şi a standardelor academice care trebuie respectate în vederea finalizării cu succes a examenului de licenţă.

Invitaţi profesori:

Conf. Univ. Dr. Luciana GHICA (FSPUB), director de cercetare al Centrului pentru Studii de Dezvoltare şi Cooperare Internaţională (IDC)

Conf. Univ. Dr. Dragoş PETRESCU (FSPUB), membru titular al Centrului Fundamenta Politica.

Alţi invitaţi

Gabriel APOSTOL - alumn FSPUB.

Alina CÎRJĂ - Doctorand în Ştiinţele Educaţiei din cadrul Universităţii din Bucureşti şi fondator al Şcolii Româno-Finlandeze din Bucureşti.

Aurelian MOHAN- student la Master of Comparative Politics à Facultatea de Ştiinţe Politice a Universităţii din Bucureşti (FSPUB).